PPC na Facebooku - placené kampaně

PPC reklama na Facebooku je v dnešní době oblíbeným inzertním nástrojem, které využívá mnoho společností. Bohužel však existuje i řada firem, které skrytý potenciál placených kampaní ještě neobjevily. PPC reklamy jsou unikátní v tom, že díky přesnému cílení lze na Facebooku oslovit specifickou skupinu zákazníků.

Cílení na konkrétní zákazníky

Máte jasnou představu o tom, jaký by měl být váš potencionální zákazník? V placené kampani lze určit například bydliště, věk, záliby a další parametry, které si lze nastavit, a tak reklamu cílit na konkrétní skupinu. Samozřejmě že cílení na Facebooku není stoprocentní, neboť se cílí na informace, které o sobě poskytují sami uživatelé a ty nemusejí být vždy pravdivé. Přesto je však cílení na Facebooku přesnější než třeba v kampaních realizovaných prostřednictvím Google.

Možnosti cílení:

  • Geogrqafické (cílení podle státu, kraje, města a PSČ) – nejčastěji používané a nejsmysluplnější cílení v ČR jsou podle státu a města, pro každou zemi se však možnosti geografického cílení liší v závislosti na její velikosti
  • Demografické – cílení dle udávaného věku uživatelů a pohlaví
  • Zájmové okruhy – cílení na základě zájmů uživatelů Facebooku, které mají uvedené v profilu, a také na základě stránek, které „lajkovali“
  • Rozšířené kategorie – zde lze cílit podle použitého mobilního zařízení, rodinného statusu, potomků v určitém věku atd.
  • Uživatelské okruhy – cílí se na fanoušky dané stránky či přátele fanoušků dané stránky
  • Pracoviště – cílení na základě zaměstnavatele uvedeného v profilu uživatelů
  • Vzdělání – lze cílit na uživatele se středoškolským, vysokoškolským vzděláním, na absolventy
  • Pohlaví
  • Jazyky

Cena za reklamu

Cena u PPC reklamy na Facebooku se chová podobně jako je tomu u PPC reklam ve vyhledávačích. Určuje se na základě míry prokliku a cenou za klik. Obecně lze však říci, že se cena kliku na Facebooku v některých segmentech pohybuje o dost níž.

Přínos PPC reklamy

Facebook se ukazuje jako finančně nenáročný zdroj zvýšení povědomí o firmě/značce a získání nových potenciálních uživatelů. Díky reklamě na Facebooku firma dokáže na sebe upozornit, uživatele zaujmout a vyvolat v nich zájem po produktu či službě. Tedy přivede na své stránky nové lidi, kteří třeba zprvu jejich produkt nemuseli chtít.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit