Za jak dlouho se projeví výsledky SEO?

Výsledky SEO nelze garantovat - není tak možné určit, na jaké pozici se výsledek na konkrétní dotaz objeví nebo za jak dlouho to bude. Obecně lze říci, že záleží na tom, jak moc je vaše odpověď na dotaz relevantnější a kvalitnější, než jsou odpovědi ostatní.

Jak má úspěšná stránka vypadat?

Pro zvýšení šance, že se vaše stránka umístí co nejvýše, je důležité zařídit spoustu věcí. Mezi ty hlavní patří především kvalita obsahu - pokud budete mít článek s hodnotným obsahem, odkazy, obrázky nebo souvisejícími tématy, budete mít pravděpodobně vyšší úspěch, než stránka bez těchto kritérií.

  • hodnotný obsah
  • odkazy na zdroje a další články
  • obrázky nebo videa
  • související články a témata

Vyhledávače nejsou hloupé - zařazení do dobrých výsledků nemusí být nutně úspěšné, pokud budete následovat výše zmíněné body. Pokud bude hledat například uživatel dotaz "fotogalerie koupelny inspirace", pravděpodobně chce vidět obrázky. Obsah je sice král, textový obsah však v tomto případě moc hodnotný není. Google, občas i Seznam, tyto věci dokáže rozpoznat a tak chce uživatelům nabídnout to, co ve výsledku očekávají.

Konkurenčnost dotazu

Pokud tvoříte obsah na hodně konkurenční dotaz, ani zde nemusí být úspěch zajištěn. Pokud si vezmeme například dotaz "obklady", na které je jen v Google odhadem přes 5 milionů výsledků, musíte nabídnout něco navíc.

Pokud s webem nebo e-shopem navíc začínáte, téměř jistě bude náročnější výsledek na přední pozice vyhledávání dostat. Důležité je tak pracovat na mnoha věcech, se kterými vám rádi pomůžeme.


Výsledky SEO se mohou projevit za týden, ale také za rok. Nebo nikdy.


Co vám může ke zlepšení výsledků a následně rychlejších změnách ve vyhledávačích?


Chcete se zlepšením výsledků ve vyhledávání pomoci? Kontaktujte nás, domluvte si schůzku a pojďme na věc.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.