Wordpress - opensource redakční systém

Wordpress je opensource redakční systém - jedná se o otevřený systém s možností aktualizací, jednoduché implementace různých rozšíření a možností volby šablony pro rychlejší nasazení grafiky. Není vhodný pro všechny, mnohdy je vidina "zrychlení" výroby webu ještě vzdálenější.

Šablonové řešení, grafika a funkčnost

Na Wordpressu lze realizovat jak běžné webové stránky, tak i e-shopy. Nasazení grafické podoby je jednoduché - na výběr máte z bezplatných šablon nebo šablon placených, kde se cena pochybuje kolem 1 500 Kč. U bezplatných šablon jsou často nemožné jakékoli grafické úpravy nebo změna funkčnosti. Vždy je samozřejmě možné funkčnost doplnit, otázkou je, kolik to zabere času.

Pokud chcete realizovat svou vlastní grafiku a nechcete se spoléhat na šablonové řešení, šablonu pořizujete kvůli přednastaveným funkcím. Není tedy vždy nutné vybírat hezkou šablonu, důležitější jsou parametry, které šablona nabízí. Pokud se nemusí doplňovat požadovaná funkčnost, nastylování šablony je pak otázkou několika hodin.

Výhody a nevýhody Open Source RS Wordpres

Jak jsme zmínili již na začátku článku, jedná se o otevřený systém s možností aktualizací. Aktualizace se provádí z důvodu vylepšování zabezpečení, zrychlování samotného redakčního systému nebo se doplňují funkce pro samotné šablony. Největší výhodu představuje možnost rychlé nasazení grafiky a funkčnosti - to platí nejčastěji pro blogy, kde stačí jednoduchá šablona a čas na tvorbu příspěvků. U složitějších projektů je lepší volit náš vlastní redakční systém - s předpřipravenými moduly a znalostí CMS do detailu pak je realizace výrazně rychlejší.

Postup výroby webu na Wordpressu

Postup závisí především na projektu a požadavcích na šablonu. Obecně lze ale výrobu rozdělit do několika bodů:

 • zvolení požadovaných funkcí a vzhledu, příprava odhadu ceny webu
 • příprava analýzy klíčových slov a návrh struktury webu
 • návrh grafické podoby podle analýz
 • nasazení výchozí šablony na testovací doménu
 • stylování webu a doplnění požadovaných funkcí, které šablona nenabízí
 • kontrola a optimalizace responzivní verze webu
 • založení sekcí podle návrhu struktury
 • naplnění obsahem (přeplnění z původního webu, tvorba nového obsahu - copywriting)
 • otestování, konzultace k detailům
 • po domluvě základní optimalizace
 • spuštění webu

Pro koho Wordpress je?

Z důvodů zabezpečení a možností jednotlivých šablon je Wordpress vhodným a méně nákladným řešením pro blogy a jednoduché webové stránky. Pokud máte v plánu složitější webovou prezentaci nebo e-shop, je lepší volbou náš vlastní redakční systém. Volba vhodného administračního systému může být provedena až po analýze klíčových slov a návrhu struktury - tedy tehdy, kdy už budeme znát rozsah webu.

Chcete zjistit více informací, připravit nabídku nebo se zeptat na detaily technického řešení? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.