Volba vhodné domény webu

Doména webu je adresa, na které webové stránky najdete. Výběr vhodné domény není zcela jednoduchý, jelikož si musíte dát pozor na spoustu důležitých věcí. Jaké to jsou?

Brand nebo obor podnikání

V doméně se může objevit název vaší firmy, ale ne vždy je to správné řešení. Pokud je vaše firma veřejně neznámá nebo máte složitý název, v adrese je lepší použít něco jiného. Nabízí se zde možnost kombinace výrazů, které by vystihly obor vašeho podnikání.

Zapamatovatelnost domény

Jednoduchý název je základ. Obecně platí, že co se dobře napíše, je dobré. Doména nemusí být krátká, ale nesmí být dlouhá. Příkladem tomu může být alza.cz s krátkou doménou, ale i electroworld.cz s doménou delší. Uživatel internetu musí doménu umět napsat - tedy například accessassessment.cz není to pravé.

Důležité také je, aby byla doména pochopitelná i tehdy, když někdo její název vysloví. Mnoho výrazů pochází z angličtiny nebo může jít o nějaké slovní hříčky - problémový může být například web biooo.cz. Kde to najdu? Na "bio.cz" .. Zkrátka musíte vysvětlovat, že tam není "o" jen jedno... A to není správně.

HTTP nebo HTTPS

Důležitý je také certifikát, který budete pro svou doménu volit. Rádi vám zařídíme zabezpečený certifikát HTTPS, který se doporučuje nejen v rámci SEO. Díky zabezpečenému certifikátu probíhá mezi serverem a počítačem zašifrovaná komunikace, což znemožňuje napadnutí serveru nebo vašeho počítače. Nasazení HTTPS na nový web je u nás zdarma, certifikáty řešené přes Let's Encrypt jsou také zdarma.

Cena za doménu a webhosting

Cena za doménu je cca 150 Kč na 1 rok a cena za webhosting cca 1 000 Kč ročně. Náklady za doménu a webhosting nejsou v ceně webových stránek.

S výběrem správné domény, tvorbou stránek nebo e-shopu, ale i nasazením HTTPS certifikátu vám rádi pomůžeme. Dejte nám šanci, napište nám.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.