Jaké potřebujete webové stránky?

Na otázku, jaké stránky potřebujete, není jednoduché odpovědět. Záleží na oboru vašeho podnikání nebo záměru se stránkami, konkurencí, poptávce... Jaké stránky potřebujete vám může napovědět několik bodů.

Co od webových stránek nebo e-shopu čekáte?

Mezi tradiční cíle patří zvýšení poptávky, návštěvnosti webu nebo zvýšení efektivity stránek. Důležité je, abyste se zamysleli nad návratností projektu. Není vždy třeba investovat do nějaké světové grafiky, pokud vlastně nevíte, jak dlouho vám stránky mohou fungovat. Pokud chcete podpořit jednu službu v krátkodobém horizontu, je lepší tvořit web v lehkém designu. Při velkém webu s mnohaletými zkušenostmi v oboru se není čeho obávat a můžete investovat peněz více.

Kdo jsou Vaši klienti?

Pohybují se vaši klienti na internetu? Ve většině oborů postupem času tato otázka ztratila význam, protože se téměř veškeré hledání přesouvá na internet. Ne všechny generace na internetu umí vyhledávat, takže je pro ně nutné přizpůsobovat grafický návrh i obsah. Jinak se na webu pohybuje právník, jinak farmář ... Proto je důležité tvořit web pro všechny.

Potřebujete být na předních pozicích?

Většinou se s klienty shodneme, že optimalizace a obchodní úspěšnost stránek je důležitější než například vzhled stránek. Na druhou stranu se často objevuje požadavek pouze prvních míst ve vyhledávání, což vzhledem ke konkurenci často není možné. Důležité je položení několika jednoduchý otázek.

Určitě potřebujete být na prvních pozicích? Jsou vaše stránky a firma připravené na to být na prvních místech? Nebo není lepší získávat klienty, kteří opravdu vědí, co chtějí? Můžete nabídnout dostatečné služby a produkty vzhledem k vysoké poptávce?

Ne vždy je nutné expandovat, často je lepší zkvalitňovat služby, pečovat o stávající zákazníky a nové zákazníky získávat pomaleji.

Jaká je Vaše firma?

Je vaše firma skutečně tím lídrem na trhu a chcete se profilovat jako luxusní firma pro úzkoprofilovou skupinu klientů? Není někdy lepší působit spíše nízkonákladově a výhodněji než konkurence? Nenápadnost je někdy lepší, než přehnaná sebechvála.

Máte čas na to věnovat se obsahu stránek?

Největším kamenem úrazu je v dnešní době to, že se o stránky nemůžete starat. Nemáte na to lidi, čas... Proto se rozmyslete, jestli pro vás nebude výhodnější přesunout starosti s obsahem na dodavatele a vlastní síly využít k tomu, co umíte nejlépe a na ostatní jen dohlížet.

Kdo je vaše konkurence?

Kdo je vaše skutečná konkurence, co dělá lépe a co hůře? Jste si jisti, že jim to funguje? Často se nám stává, že chce klient web stejný, jako má konkurence. Při tom víme, že jejich webová prezentace nefunguje nebo stály zbytečně moc peněz.

Potřebujete redesign (rekonstrukci) stránek nebo nové stránky?

Za celou svojí praxi v tomto oboru jsme se nesetkali se stránkami, které by potřebovali redesign, tak jak si jej představují Čeští zákazníci = jen změna vzhledu. V České kotlině je bohužel zavedený zvyk, že nejvíce záleží na vzhledu a to ostatní není důležité. Proto je téměř vždy nutné stránky navrhnout od začátku do konce - řešit tedy nejen grafický návrh, ale také rychlost, nové možnosti pro optimalizaci v rámci redakčního systému nebo napojení na různé skladové systémy.

Potřebujete poradit s výběrem vhodných webových stránek nebo s realizací webu? Rádi vám pomůžeme!

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.