Twitter

Twitter patří k populárním sociálním sítím současnosti, na kterém lze sdílet krátké příspěvky o 140 znacích. Twitter má dnes přes 310 milionů uživatelů po celém světě. Jako nejrychlejší komunikační kanál ho používají světová média, vlivní blogeři, celebrity, instituce atd. V České republice je výběr zajímavých účtů o hodně menší.

Twitter lze využít k:

  • informování svých přátel, zákazníků, veřejnosti
  • sledování ostatních nebo sledování různých událostí či firem
  • rešerši toho, co se o váš či o tom, co vás zajímá, píše

Omezení a zároveň výhody Twitteru:

  • délka tweetu je max. 140 znaků – pisatelé musí být stručný a čtenářům to šetří čas
  • pisatel si nemůže zvolit, komu zprávy píše – k odběru zpráv se dobrovolně přihlašuje každý čtenář
  • je to velmi jednoduchý nástroj

Twitter Dashboard

Jedná se o sadu nástrojů, ve které lze ve velmi podobném rozhraní, jako na běžném Twitteru, vytvářet příspěvky, ukládat je, plánovat dopředu nebo čerpat z podrobných statistik příspěvků, které nám ukazují počet zobrazení, prokliků, odpovědí a dalších navazujících maličkostí. To vše pak můžete využít pro lepší zacílení na své zákazníky či fanoušky.

Používání hashtagů

Na Twitteru se hojně používají hashtagy, což jsou slova nebo sousloví, které jsou označeny křížkem. Hashtagy jsou tzv. klíčová slova, která po rozkliknutí zobrazí příspěvky od všech lidí, které na toto téma psali a použili stejný hashtag. Jedná se o nejjednodušší pomůcku, jak sledovat témata a konverzace kolující skrze celý Twitter.

Twitter jako firemní nástroj

Ačkoliv Twitter na tom není jako Facebook v České republice, který je braný jako TOP1 v sociálních sítích, tak i přesto má smysl doplňovat pravidelně novinky kromě webu, blogu, newsletteru a dalších sociálních sítích také na Twitter. Sice je Twitter spíše alternativní one2many komunikační kanál, jehož dopad a využití potenciálu komunikace bude malý, ale i přesto čas od času vám někdo pošle komentář jako reakci na vše zprávy a vy tak získáte nějakou zpětnou vazbu.

Chcete vyzkoušet práci na Twitteru s námi?

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit