Pinterest

Jedná se o jednoduchý koncept sociálního média, který slouží jako nástěnka, kde je možné sdílet nejen odkazy, ale především zajímavé obrázky. Pinterest představuje velmi dobré místo k vizuální propagaci značky. Umožňuje nahrávat propagační fotografie, a vytvářet tak atraktivní produktové katalogy.

Pinterest pracuje s obrázky i videem, které mohou uživatelé připichovat (pin) na své vlastní virtuální nástěnky (boards). Velká síla této nástěnky spočívá v připichování vlastních fotografií z počítače, z jiných internetových stránek nebo vypůjčených z jiných nástěnek.

Proč Pinterest a jak ho využít pro e-shop?

Hlavním motorem Pinterestu není text, ale vizuální stránka. Uživatelé mohou připichovat obrázky a videa na své virtuální nástěnky. Díky pinování se jednotlivé obrázky dostávají mezi širokou skupinu lidí a přitom stále s sebou obrázky i videa nesou informace o původním umístění.

Co je to nástěnka?

Nástěnka na Pinterestu je místo, kam se uspořádáváte svůj obsah dle témat a námětů. Vaši nástěnku lze přizpůsobit podle témat, které se přímo i nepřímo dotýkajících se vašich produktů a služeb. Nezapomínejte ani na příbuzná témata k vašemu hlavnímu poslání. Ta totiž mohou nalákat další segment cílové skupiny nebo rozšířit ten stávající.

Jaký typ obrázků vybírat na Pinterest

Hlavním předpokladem pro úspěšnou interakci je dostatečná zásoba vizuálně zajímavého materiálu, který souvisí s obsahem vašeho podnikání. Fotografie musí být ve skvělé kvalitě, které ostatní uživatele zaujmou. Měly by být barevné, zajímavé a například znázorňovat situace, jak mohou vaši zákazníci nabízený produkt či službu používat.

Oproti doplnění suchého propagačního obsahu vymyslete kreativní cestu, jak vzbudit zájem o vás.

Kde získat obrázky a jak je nahrát

Obrázky lze přidávat prostřednictvím Pinterest stránky Pin IT bookmarklet, nebo je lze nahrávat přímo z vašich zásob v počítači. Pro každou firmu je nejlepší používání vlastních obrázků. Díky vlastnímu obsahu se můžete jednoduše odlišit od vaší konkurence. Navíc se vám také sníží riziko porušení autorských práv.

V případě, že je ale vaše zásoba obrázků značně omezena a nemáte dostatečné finance na vytváření nových, doporučujeme využít obrázky zdarma.

Vytvoření aktivní komunity

Abyste si vytvořili aktivní komunitu, je třeba vytvořit několik nástěnek s vizuálně zajímavými obsahy. Důležité je dbát na to, aby vaše příspěvky byly doplněny o popis s klíčovými slovy, které pomohou ostatním uživatelům najít vaše obrázky ve vyhledávání na Pinterestu. A při každém vložení nového příspěvku, nebo celé nástěnky sdílejte i přímý link na něj pomocí Pinterest tlačítek ke sdílení na ostatní sociální sítě. Doporučujeme přidat také tlačítko „Folloe", které bude odkazovat na vaše webové stránky.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit