LinkedIn

LinkedIn je globální sociální síť, která se zaměřuje hlavně na byznys vztahy. Jedná se o ideální nástroj pro vytváření obchodních partnerství. Mnoho společností využívají LinkedIn k hledání nových potencionálních zaměstnanců, spolupracovníků, zákazníků nebo investorů. V současné době má tato síť přes 460 milionů uživatelů a jen v České republice ji v různé míře využívá přes milion uživatelů.

Co je na LinkedIn zdarma?

Stejně jako je tomu na Facebooku, tak na LinkedIn lze založit osobní profil nebo firemní stránku, kam můžete pravidelně vkládat příspěvky s textem, obrázkem či videem a to úplně zdarma.

Registrace profilu

Registrace na LinkedIn je jednoduchá a podobná jako každá jiná. Oproti jiným registracím je zde rozdíl ve vyplňování údajů o svém profesním životě a kladení důrazu na něj. Nejpodstatnějším na LinkedIn je rozsah vyplněných informací v profilu. Čím více má člověk vyplněno informací, tím důvěryhodněji působí a je rovněž lépe dohledatelný.

Na LinkedIn není úplně tak podstatné to, co člověk umí a jaké má pracovní zkušenosti jako spíše to, co se o tobě může dozvědět obchodní partner nebo budoucí zaměstnavatel.

Vytvoření firemního profilu

Registrace firmy na LinkedIn není o nic složitější než založení klasického profilu. Přesto zde existuje pár pravidel, bez kterých to prostě nepůjde. V první řadě si musí člověk vytvořit osobní profil, který bude kvalitně vyplněný. Dále musíte mít navázáno pár kontaktů a v něm e-mailovou adresu shodnou se jménem firmy. Firemní stránka na LinkedIn je něco jako životopis firmy, který lze rozšířit o představení vašich produktů či služeb.

LinkedIn jako marketingový nástroj

LinkedIn lze využít i jako marketingový nástroj. Lze v něm vytvářet reklamy, které nabízejí výborné možnosti cílení reklam – od odvětví, přes region až po velikost firmy. Díky reklamě na LinkedIn můžete oslovit jednotlivce a jejich prostřednictvím i firmy mimo síť vašich kontaktů, které jste za určitý čas nasbírali. Dále můžete oslovit i lidi, kteří jsou ze stejného oboru, ale nejste nijak propojeni. Placené reklamy jsou určené zejména k získání „followerů".

Než se pustíte do placených reklam, je důležité vědět, co chcete reklamou dosáhnout, jaká je vaše cílová skupina a jakou částku si můžete dovolit utratit na první testovací reklamní kampani.

Správce reklam na LinkedIn

Je hodně podobný tomu na Facebook, ale ve srovnání s Facebookem lze cílit podle profese, kategorií firem, jednotlivých firem atd. Na Facebooku nemají všichni uživatelé vyplněnou informaci o jejich zaměstnání, zatímco na LinkedIn ano.

Na LinkedIn lze vytvořit dva typy reklam – textové reklamy a sponzorované příspěvky. Oba typy mohou přitáhnout zákazníka na vaše firemní stránky na LinkedIn nebo přímo na web. Rozdíl je u nich v tom, kde se zobrazují a jak je vytvořit.

  • Kampaň se sponzorovanými příspěvky – jedná se o příspěvek, který se propaguje pouze u určité cílové skupiny, která ho vidí v newsfeedu
  • Kampaň jedná se o textovou reklamu, která se bude objevovat na LinkedIn mimo newsfeed (např. v pravém sloupci, v prostoru kolem menu...)

Zapropagování příspěvku

Pokud jste nějaký příspěvek na LinkedIn již publikovali nebo ho máte připravený, máte možnost ho zapropagovat. Tento sponzorovaný příspěvek se pak objeví na vaší firemní stránce a zdarma i ve feedu followerů vaší firemní stránky na LinkedIn.

Další možností je ještě tzv. přímý sponzorovaný příspěvek, který se nebude zobrazovat jako předchozí na vaší firemní stránce a v newsfeedu followerů, ale naopak se bude zobrazovat vybrané cílové skupině, kterou oslovujete touto reklamou.

Vyzkoušejte propagaci na LinkedIn s námi.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit