Instagram

Instagram je čím dál více oblíbenější a rok od roku roste. Vzhledem k nabízeným možnostem se stal oblíbeným nejen pro osobní použití, ale i jako marketingový nástroj pro budování značky v řadě nejrůznějších oborů. Dnes ho využívají jak globální značky, tak i malé a střední firmy kvůli zviditelnění své značky, produktů nebo služeb.

Instagram nabral v posledním půl roce na oblíbenosti. Komunita se rozrostla na více než 600 milionů uživatelů. Určitý vliv na to mělo i spojení Facebooku s Instagramem.

Co Instagram nabízí?

Instagram vůbec nezahálí a stále vylepšuje a zlepšuje své funkce i služby. V dnešní době lze kromě klasických fotek přidávat také videa nebo Instagram Stories. Díky jeho funkcím se stává dokonalým nástrojem pro propagaci produktů.

Fotky a videa určitě znáte. Ale co Instastories?

Jedná se o krátká videa či fotky s přidanými textovými komentáři, emotikony či nálepkami. Největší předností těchto živých videí je využití silného příběhu a pokud je vhodně zvolen, dokáže přitáhnout poměrně dost uživatelů.

Formáty reklam na Instagramu

  • klasické foto reklamy – přidání obrázku/fotky spolu s popiskem
  • video reklamy – možnost propagace klasických i širokoúhlých videí s délkou až 30 vteřin
  • rotační reklamy – skvělé pro propagaci produktů, mezi kterými lze posouvat

Více obrázků v jednom příspěvku

Instagram také nabízí vytvoření příspěvku, do kterého lze umístit více fotografií či videí (max. však deset). Tento příspěvek lze rozeznat podle modrých teček, které označují, že se jedná o slideshow, v níž se lze pohybovat pomocí swipe gest vlevo nebo vpravo.

Používání #hashtagů

K Instagramu patří používání hashtagů, jsou jeho nedílnou součástí. Jedná se o slovo nebo sousloví označené křížkem, které se rozšířily s popularitou Twitteru. Postupem času je začaly používat i ostatní sociální sítě. Hlavním cílem jejich uvádění je shromažďování všech informací k danému tématu a tím zvýšit jeho viditelnost na sociálních sítích.

Firemní profil na Instagramu a jeho výhody

Firemní profil se od toho běžného na Instagramu liší tím, že se pod jménem zobrazí kategorie podnikání, kterou má firma uvedenou na Facebooku. Na profil si můžete přidat telefon, e-mail i adresu. Výhodou je, že pokud vám chtějí klienti zavolat, stačí když na Instagramu dají „Volat" a nemusejí již odcházet z aplikace. To samé platí u e-mailu. Pokud je přidána adresa, po rozkliknutí „Trasy" se zobrazí mapa, takže zákazník zjistí, jak se k vám jednoduše dostane.

Přepnutí běžného účtu na firemního

Pokud vlastníte již instagramový účet, který byste rádi přepnuli na firemní, není to nic těžkého. Naopak je to jednoduché a rychlé. V aplikaci Instagram lze účet přepnout v nastavení, kde zvolíte možnost „Přepnout na firemní profil". Instagram vás nejdříve představí s výhodami firemního profilu, takže zvolte pokračovat. Následně budete vyzváni, abyste připojili váš facebookový účet a propojili ho s vaší stránkou na FB.

Abyste profily mohli propojit, musíte být správcem dané stránky. Zároveň platí, že na jeden instagramový profil připojíte jednu facebookovou stránku. Díky tomu budou naimportovány základní údaje jako e-mail, telefonní číslo či adresa z Facebooku. Pokud chcete informace ponechat, stačí potvrdit a váš firemní profil je hotový.

Analytické přehledy o fanoušcích a příspěvcích

Dosavadní nevýhoda Instagramu byla absence jakékoliv analytiky. Nyní na firemním profilu lze zjistit více informacích o vašich fanoušcích a publikovaných příspěvcích. Dozvíte se tak základní informace o věku a pohlaví followerů, odkud pochází a kdy jsou nejčastěji na Instagramu. Můžete si zobrazit u příspěvků také dosah, zobrazení, prokliky na web či nejúspěšnější příspěvky. Díky tomu lze sledovat výkon příspěvků a tomu následně přizpůsobit komunikaci. Nevýhodou však je to, že pokud máte méně než 100 followerů, možnost analytiky se vám nezobrazí vůbec.

Promování příspěvků přímo z aplikace

Další výhodou je promování příspěvků přímo z aplikace. Doteď to bohužel šlo pouze přes správce reklamy a Power editor. Nyní je promování přímo v Instagramu jednoduché a složené pouze z několika kroků. Nejdříve si nastavíte cíl reklamy (což je prozatím omezené na dva možné cíle), dále si zvolíte call to action tlačítko, rozpočet, délku kampaně a cílovou skupinu. Když to máte hotové, prohlédněte si náhled reklamy a schválíte platbu.

Pokud máte zájem o placenou propagaci na Instagramu, počítejte s tím, že zde budete muset přidat kreditní kartu a konkrétní reklamní účet na Facebooku. Vše přidáte v nastavení profilu pod ikonou platba. Po schválení reklamy můžete vidět výsledky kampaně jak v aplikaci, tak i v reklamním účtu, kam se reklama automaticky propíše.

Další výhodou firemního profilu je propojení s ostatními sociálními sítěmi (jako Facebook, Twitter).

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit