Postup realizace webových stránek

Dříve byly stránky tvořeny pouze programátory. Web sice fungoval, nevypadal ale dobře a z pohledu marketingu to byla zkrátka katastrofa. Dnes se to celé dělá trochu jinak. 

Realizace webových stránek je komplexní proces, na kterém se podílí hned několik lidí nebo celých týmů. Pojďme si jednotlivé kroky představit.

Analýza klíčových slov

Základem webu analýza klíčových slov. Ta sice není ve finální podobě vidět, lze podle ni ovšem připravit:

  • kvalitní zoptimalizovanou strukturu
  • návrhy na informační dotazy a možný rozvoj obsahu
  • lepší grafickou podobu webu
  • zoptimalizované texty pro vyhledávače

Návrh struktury webu

Struktura - informační architektura - vychází z analýzy klíčových slov. Hned na začátku, před výrobou webu, máme tak představu rozložení webových stránek nebo e-shopu. Kromě snadnějšího návrhu grafické podoby se všemi náležitostmi získáte strukturu, kterou pochopí uživatel webu i vyhledávač.

Návrh struktury realizujeme buďto do běžných Google Tabulek nebo Excelu, nebo do nástroje Mind Maple, který je ideální volbou především pro složitější struktury.

Návrh grafické podoby

Grafická podoba a UX/UI nejčastěji na vyhledávač moc nefunguje, uživatele stránek zaujme hned na první pohled. Proto se ani na grafickou podobu nesmí zapomínat. Součástí výroby levných webových stránek i webů na míru získáte individuální vzhled  hlavní stránky, případně dalších podstránek. Vše záleží na domluvě. Grafické podklady si v průběhu návrhu odsouhlasíte s designérem webu, který následně předá pokyny kodérům.

Kódování - stylování webu

Kodér dodá webu podobu. Grafický návrh převede za pár hodin na něco, co z běžného webu udělá pro každého uživatele zážitek. Barva a styl tlačítek, fotogalerií, ale i celých podstránek, formulářů nebo ikon - to vše má kodér za úkol.

Programování funkčnosti webu

Všechny naše projekty vycházejí z šablon, které pravidelně aktualizujeme a vyvíjíme nové verze. Pokud budete potřebovat některý z desítek modulů nebo funkčností upravit pro vaši potřebu, postará se o to programátor. Tyto backend úpravy obvykle zaberou jen pár hodin, záleží však na požadavcích.

Naplnění webu obsahem

Plnění obsahu může realizovat přímo klient nebo naše šikovné copywriterky. Nejen, že vašim textům dodají smysl a lehkost, postarají se i o formátování textů na stránce. Nejčastěji probíhá plnění webu ve spolupráci copywriterek a klienta, který dodá dostatečné podklady (technické informace, kompletní nabídku, obrázky, zdroje) a ony se postarají o zbytek.

SEO kontrola webu

Web je připravený, už ho jen spustit. SEO konzultant se na web podívá z ptačího pohledu a zajístí veškeré chybky, které za dobu realizace na webu vznikají. Mohou to být zobrazené testovací příspěvky, chybně zadané URL nebo nekompletní nadpisy z pohledu analýzy klíčových slov. Obvykle tato kontrola zabere půl hodiny, může vám však ušetřit spoustu peněz.

Pokud vám stránky již běží a jde pouze o redesign nebo výrobu nového webu, snažíme se obvykle zachovat strukturu URL. Pokud to však není nezbytně nutné, všechny URL jsou bez koncovek - tedy tak, jak je to moderní.

Spuštění webu

Jdeme na to - web máme nastylovaný, naprogramovaný, naplněný obsahem - můžeme spouštět. Standardně nové weby spouštíme na zabezpečeném certifikátu HTTPS přes službu Let's Encrypt. Tato služba je zdarma a jde tak o pouhé nastavení. Spuštění je otázkou asi dvou hodin. Pokud vše jde, jak po másle, můžete ihned po spuštění přijímat objednávky, poptávky nebo rozdávat radost.

Marketing

Všechny spuštění projekty mají ve standardu možnost úpravy descriptions, titulků, altů obrázků... Součástí redakčního systému je také možnost přidání přesměrování, aniž byste museli do souboru .htaccess na FTP serveru.

Weby jsou připraveny pro optimalizaci, marketing. Stačí nasadit měřící (případně remarketingové) kódy. Vše je na pár kliknutí. Vždy existuje možnost doplnění funkčnosti, úpravy vzhledu - tedy neexistují téměř žádná omezení pro rozvoj webu.

A co dál? Napište nám, jaké detaily chcete o výrobě stránek znát.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Kam dál postupovat?

Analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov je základním kamenem úspěšné optimalizace stránek. Vhodně vytvořená analýza nám ukáže slovní spojení, která jsou hledána.

zobrazit

Vlastní redakční systém

Redakční systém je naším vlastním výrobkem - díky tomu dokážeme vyrobit jakékoliv webové řešení - internetový obchod, webové stránky nebo katalog.

zobrazit

SEO analýzy a audity webu

SEO analýza je výstup, který vyhodnocuje různé SEO faktory webu. Díky této analýze získáte podklady pro potřebné technické úpravy nebo úpravy v obsahu.

zobrazit