Copywriting - psaní textů pro webové stránky

Základem úspěchu webových stránek je kvalitní obsah. Hlavní součástí obsahu je kvalitně napsaný text obsahující nejen klíčová slova, ale zároveň dobře obchodně zaměřený text. Důležité je nepsat texty pro vyhledávač, ale pro uživatele. Strojově napsaným textem nezískáte ani lepší pozice a rozhodně ne více konverzí.

Naším základním pravidlem pro copywriting je tedy: „nejlepší text je ten přirozený". Tento text by měl být navíc napsaný s respektováním následujících pravidel:

  • Musí upoutat
  • Musí být srozumitelný
  • Měl by přitáhnout co nejvíce čtenářů

Další COPY pravidla

K dalším pravidlům můžeme zařadit například to, že první odstavec textu naláká čtenáře k pokračování ve čtení. Pokud napíšete nezajímavých pár vět, pokračovat bude málokdo. Všechny hlavní informace by měly být navíc v anotaci a nadpisech, text by měl být přehledně strukturovaný (sémantika nadpisů) a text by neměl směřovat od nejvíce zajímavého k nejméně zajímavému.

Pokud vaše texty "upadávají," není to dobré. Měly by být čtivé od začátku do konce, případně by zajímavé pasáže měly být mezi těmi méně zajímavými (výrazně kratšími).

Vybíráte dodavatele kvalitních textů, copywritera?

Doporučíme vám několik typů pro výběr ideální společnosti pro psaní textů

  • Ptejte se, kdo bude psát texty. Je velký rozdíl, píše-li texty student nebo kvalifikovaný odborník s praxí nebo všeobecným přehledem
  • Sledujte, jaké podklady po vás budou chtít a jaké zadání - kvalitní text se špatně píše bez podkladů.
  • Nechte si zaslat reference na již napsané texty - originální texty vám přinesou mnohem více než kopie.

Ceník psaní textů, copywritingu

Cena služeb copywritera je stejně jako ostatní služby založena na hodinové sazbě. Platba za normostranu je možná také, zde je nutné ale znát dopředu obor, přesný obchodní záměr, rozsah... Skvělá je také možnost poznání služby nebo produktu. Podle objemu textů lze hodinovou sazbu upravovat tak, aby byly obě strany spokojené.

Co je to normostrana?

1 800 znaků včetně mezer - cca 300 - 500 slov.

Texty s korekturou? Není třeba - bez chyb od začátku!

Texty píšeme vždy bez chyb, podle pravidel českého pravopisu a bez překlepů. Ke kontrole překepů využívámě běžně dostupné nástroje, pravidla českého pravopisu ovládáme bez problémů. 

Odborné texty

Umíme napsat i odborné texty - tedy texty ke specializovaným oborům. Jiné je to totiž, když popisujete výběr koberce a jiné, když píšete o výrobě komponent pro proudové motory.

Po napsání textů (nutné kvalitní podklady) je vždy zasíláme ke kontrole a po schůzce nebo telefonní konzultaci texty doladíme k dokonalosti. Cena je zde určena opět hodinovou sazbou (započítává se i konzultace copywritera), u cena za normostranu je pak částka navýšena dle domluvy.

Aktivně píšeme pro více než 50 klientů, chcete být dalším z nich?

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.