Cíle optimalizace pro vyhledávače

Aby byla optimalizace pro vyhledávače ohodnotitelná, je třeba nastavit cíle, které budeme měřit. Optimalizace pro vyhledávače je důležitá také pro běh PPC kampaní, protože se díky kvalitním přistávacím stránkám může snížit cena za proklik reklamy.

Pozice klíčových slov

Výsledky stránek na jednotlivá klíčová slova se objevují v části organického vyhledávání - pod placenými výsledky. Cílem SEO je být na první pozici - ne vždy je to ale nezbytné. Důležité je, abyste měli kapacitu na splnění poptávky - produkty skladem, dostatek lidí pro plnění služeb... Často je lepší cílit na lokální dotazy (stěhování plzeň, plastová okna Nýřany), abyste zvládli plnit poptávku a ušetřili jste na cestování.

Návštěvnost stránek

Ideální cíl optimalizace webových stránek je zvýšení návštěvnosti webu. Větší návštěvnost generuje obvykle více zákazníků. Pokud je web dobře navržený, toto pravidlo platí téměř vždy.

Míra opuštění a délka návštěv

Tyto statistiky najdete v Google Analytics, stejně jako návštěvnost stránek. Vyjadřuje počet návštěvníků, kteří stránky opustí ihned - bez další akce. Snažíme se o co nejnižší míru opuštění. Delší návštěvy pak většinou znamenají větší zájem o vaše produkty nebo služby.

Poptávky, objednávky

Nejlepším cílem je zvýšení počtu objednávek nebo poptávek. Toho se docílí přivedením relevantních uživatelů na vaše stránky. Co je to relevantní uživatel? To je uživatel, který přijde na vaše stránky a už o vaše služby či produkty má zájem. V organickém vyhledávání to však není to nejdůlěžitější. Placené kampaně naopak na relevantních uživatelích stojí.

Vždy je ale důležité, aby vaše služby či produkty byly konkurenceshopné - ať už cenou nebo kvalitou.


Ideální výsledky v SEO

Ideální je kontrolovat pozice na vybraná klíčová spojení, sledovat celkovou návštěvnost a zároveň sledovat vývoj objednávek. U některých oborů se optimalizace může projevit v řádech týdnů, někdy to může trvat měsíce. Úpravy na webu je dobré kombinovat s PPC - placenými kampaněmi - a prací na Facebooku. Sponzorované i nesponzorované příspěvky obvykle navýší podíl organické návštěvnosti na web a přivedou relevantní uživatele.

Potřebujete určit správnou SEO strategii nebo optimalizovat stránky a navýšit tak plnění cílů? Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.