Analýza a výběr strategie pro vyhledávače

Správná optimalizace pro vyhledávače musí obsahovat analýzu a optimální návrh řešení. Co to znamená? Každé odvětví lidé hledají pomocí různých klíčových slov. Naším úkolem je najít ta správná spojení - na jaká se vyplatí soustředit.

Příklady strategií optimalizace pro vyhledávače

  • Málo spojení, vysoká konkurence = důležitá je pozice klíčových slov
  • Mnoho spojení, nízká konkurence = důležitá je návštěvnost
  • Partnerství, možnost kontroly nad celým procesem =  poptávky, objednávky
  • Několik spojení s vysokou konkurencí, mnoho dalších spojení = kombinace pozic ve vyhledávání a zvyšování návštěvnosti (nejoblíbenější díky své komplexnosti)
  • Požadavek na nízkou cenu = dnes již minulostí (lépe investovat několik měsíců a pak rozpočet snížit, nežli začínat s nízkým rozpočtem)

Alternativní strategie optimalizace pro vyhledávače

Příkladem chytré optimalizace pro vyhledávače může být následující schéma:

Na základě analýzy jsme zjistili, že zákazníci obecně hledají nejvíce "kongresové centrum Praha." Je to dáno historicky nedostatkem kvalitních kongresových hotelů mimo Prahu. Vytvořili jsme stránku, která je součástí webu Plzeňského kongresového centra a láká zajímavým titulkem „Kongresové centrum Praha nebo Plzeň?" k prokliku. Kvalitní optimalizací lze dostat tuto stránku na přední místa ve vyhledávačích a následně získat klienty, které byste jinak těžko získávali. Tyto věci je často vhodnější a levnější řešit pomocí PPC reklamy Sklik a AdWords. Důležité je, aby PPC reklama a SEO spolupracovali a vzájemně se doplňovali.

Je nutné podotknout, že takováto optimalizace je vhodnější především pro méně konkurenční dotazy, kde lze lepším odkazovým portfoliem dosáhnout dobrých pozic. U velmi konkurenčních dotazů je zasažení jiné lokality (než služby nabízíte) složitější a často méně efektivní.

Optimalizace pro vyhledávače bez garance

Garantovaná optimalizace pro vyhledávače je nesmysl, protože nelze zkrátka nic garantovat. Vyhledávače mají svou hlavu a i když se můžeme snažit, ne vždy se musí projevit výsledek v takové míře nebo včas. Proto není možné garantovat navýšení pozic ve vyhledávání nebo co víc - zvýšení návštěvnosti. Každý obor má své čtenáře/návštěvníky a nelze jich třeba zaujmout tolik.

Výsledky optimalizace pro vyhledávače si můžete sami průběžně kontrolovat nebo zajistíme i pravidelnou prezentaci výsledků. Můžete si vybrat mezi dvěma způsoby SEO:

  • Jednorázově - po jednorázové analýze se určí potřebný počet hodin pro základní úpravy (např. 50 hodin)
  • Pravidelně - pravidelné měsíční kroky pro zlepšení výsledků (ohodnoceno na základě hodinové sazby, efektivnější způsob, lze reagovat na změny na trhu)

Tak jaký způsob jste si vybrali? Napište nám to.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.