Linkbuilding - budování zpětných odkazů

Linkbuilding je anglickým výrazem pro získávání zpětných odkazů. Zpětné odkazy jsou pak nedílnou součástí úspěšné optimalizace webových stránek, respektive celého internetového marketingu.

Proč budovat zpětné odkazy?

Budování zpětných odkazů je především dobrým signálem pro vyhledávače - díky tomu vyhledávač pozná, že se jedná o kvalitní web, se kterým se pracuje. Kromě posílení kvality a získání lepších pozic ve vyhledávání lze linkbuilding realizovat s ohledem na výkon - tedy se snažit, aby se přes texty a další formáty linkbuilding dostalo na váš web co nejvíce lidí.

  • Vyšší kvalita webu
  • Lepší pozice ve vyhledávání
  • Šance pro levnější PPC reklamu
  • Přivedení nejrelevantnější skupiny uživatelů

Postupy linkbuildingu

Zpětné odkazy mohou mít mnoho podob. Tou nejčastější bývají články umisťované na různé weby s kvalitním odkazovým profilem. V těchto článcích najdete pak odkazy na vaše stránky. Další formát může být například formou bannerové reklamy, kde jsou však bannery narozdíl od PPC umístěny "napevno". Přes tento banner vede odkaz na váš web. Tyto bannery jsou umísťovány často na určené období - efekt odkazu tak není takový, jako u článku.

Mězi další formy patří různé diskuze, zápisy v rámci Lokálního SEO apod. Pro každý obor je vhodný jiný systém tvorby odkazů a je nutné vždy stanovit strategii individuálně.

Cena zpětných odkazů

Weby s lepším odkazovým profilem - kvalitou odkazů - téměř vždy umožňují umístění odkazu pod nějakým poplatkem. Tento poplatek se pohybuje od pár stokorun do desítek tisíc. Záleží tak pouze na rozpočtu a tom, jaký efekt z takového odkazu získáme.

Příprava strategie a získání odkazů

Rádi vám připravíme analýzu odkazového portfolia nebo navrhneme postup budování zpětných odkazů. Současně s tím můžeme linkbuilding realizovat. Máte zájem? Napište nám.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.