Garantované SEO - garance pozic ve vyhledávání?

Setkali jste se někdy s někým, kdo vám garantoval pozice v organickém nebo placeném vyhledávání? A víte, co to garance pozic znamená?

Garantované SEO = služba za pravidelný poplatek, která vám zajistí chtěnou pozici na konkrétní klíčové slovo ve vyhledávání. Dříve se dalo pozice udržet výrazně lépe - s vyšším rozpočtem bylo na webu možné více pracovat a tím získával lepší výsledky. Tím tedy tento pojem začínal.

Jak to vypadá s garancí SEO dnes?

Dnes je na trhu obrovská konkurence, statisíce webů jen v ČR... Navíc je zde spousta faktorů ze strany vyhledávačů.

Garantovat pozici určitě lze i v dnešní době - bude to ale na dotaz, který se nehledá nebo má tak nízkou konkurenčnost, že ho na první stránku výsledků vyhledávání zvládne dostat i méně chápavý potkan.


 Garance pozic je nesmysl.


Ze strany vyhledávačů garantované SEO nelze dodržet!

Vyhledávače nikdy nebyly hloupé. Postupem času a s možným blízkým příchodem umělé inteligence si však dokáží spoustu věcí uvědomit za nás. Garantované SEO proto ztrácí na významu každým dnem. A to to byl nesmysl už v roce 2000.

Jak se výsledky řazení výsledků posuzují?

Naší prací je v rámci optimalizace pro vyhledávače nabídnout ten nejlepší výsledek na dotaz, na který potřebujete znát odpověď. Stále více do popředí se proto dostává nejen klasické SEO, ale také linkbuilding, copywriting... Dá se říci, že je nutné pracovat na alespoň části internetového marketingu.

Při řazení výsledků nesmíme zapomenout na to, že:

  • vyhledávače mění a zdokonalují své algoritmy
  • každý dotaz (rozdíly i v diakritice) se posuzuje samostatně na základě konkurence
  • dotazy musejí mít četnější hledanost (některé obory se zkrátka nehledají)
  • obsah musí být na konkrétní dotaz hodnotný (u dotazu "koupelny fotogalerie" uživatel i vyhledávač ocení právě fotky, nikoli pouze obsah)
  • stránky by měly mít komplexně dobré odkazové portfolio
  • a mnoho dalšího...

Co dělat, když mi někdo nabídne garantované SEO?

Takové sliby ignorujte, naletíte. Dobré výsledky budete mít jen na nehledané dotazy, jinak je to zkrátka nemožné dodržet. Zjistěte si recenze na daného "optimalizátora" nebo se raději podívejte po lepším. My vám nikdy garanci pozic nezajisímte, ale budeme se snažit o co nejlepší výsledek.

Garance PPC

Zmínili jsme se též o garanci pozic v rámci placených kampaní. Tam je tento výraz stejně nesmyslný, nicméně lze výsledek dodržet. V rámci vyhledávací sítě se totiž platí za proklik reklamy - čím výš reklama je, tím je obvykle dražší. Pokud tak dáte do kampaní dostatek peněz, opravdu budete na předních pozicích ve vyhledávání. V dlouhodobém hledisku se však investice pouze do PPC nevyplatí a je dobré SEO a PPC kombinovat.

Ještě jednou, pro jistotu

Abychom to dali dostatečně najevo :) 

Garantované SEO - garance pozic = nesmysl!


Mohlo by vás zajímat

Analýzy a audity PPC kampaní

PPC kampaně jsou pro mnoho firem nezbytné a často tvoří velmi nákladnou položku marketingu. Analýza navrhne zlenění a zvýšení efektivity kampaní.

zobrazit


Chcete pomoci s optimalizací pro vyhledávače, PPC nebo kompletním internetovým marketingem? Stačí nás kontaktovat.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.