Facebook jako marketingový nástroj

V dnešní době Facebook neslouží pouze k rozvíjení sociálních kontaktů, je také účinným marketingovým nástrojem, skrze který dáte vědět o své firmě, značce, produktech, službách na internetu. Díky Facebooku každý podnikatel může snadno a za nízké náklady oslovit mnoho uživatelů.

Co Facebook nabízí:

  • šíření podvědomí o firmě či značce
  • prezentování produktů a služeb
  • propagaci novinek
  • komunikaci se zákazníky

Cílem je vybudovat si aktivní komunitu, zaujmout potencionální zákazníky na sociálních sítích a udělat na ně dobrý dojem, aby se k vaší firmě vraceli. Osobní vazby, které na Facebooku můžete navázat, hrají důležitou roli. Díky tomu totiž budujete u potencionálních klientů důvěru. Navíc zjistíte, co se jim líbí/nelíbí, co mají rádi a podle toho můžete své služby či produkty upravovat a zlepšovat.

Správa Facebooku

Pravidelná správa Facebooku je nutností. Díky ní lze nejen dosáhnout většího počtu sledujících, ale také prohlubovat spojení s lidmi/zákazníky. K prezentování firmy, produktů, služeb, novinek lze použít jak organické příspěvky, které jsou zdarma, tak i placené kampaně, které pomohou zaujmout ještě více lidí a urychlit tak získávání nových fanoušků.

Založení stránky na Facebooku

Založení firemní facebookové stránky je zdarma, což ocení všichni, kteří nechtějí příliš investovat do reklamy. Sociální sítě jsou navíc čím dál oblíbenější. Zejména u mladých lidí lze oslovit jinou skupinu potencionálních zákazníků oproti jiným formám reklamy. V České republice používá Facebook více než 3 miliony uživatelů, takže je dnes Facebook jako marketingový nástroj považován za standard.

Kontaktujte nás

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Tvorba příspěvků na Facebooku

Každý přidaný příspěvek na Facebook by měl vést k akci. Měl by být napsán tak, aby lidé sami od sebe chtěli na něj reagovat nebo ho sdílet dál. Jak na to?

zobrazit